Enciklopedija zajednica |Enciklopedija odgovori |Pošaljite pitanje |Rječnik Znanje |Postavi znanja

Tip :[|jpg|gif|jpeg|png|] Bajt :[<2000KB]
Jezik :
| Provjerite kod :
Sve odgovori [ 2 ]
[Posjetilac (58.214.*.*)]odgovori [Kineski ]Vrijeme :2020-12-27
Millerov trenutak: Referira se na iznenađujuće pobjedničku tricu NBA košarkaša Reggieja Millera u posljednjim sekundama utakmice. Dakle, posljednje, ključne, sekunde utrke nazvane su Millerovi trenuci.
Najisklaniji "Millerov trenutak" rođen je 7. svibnja 1995., prve utakmice polufinala Istočne konferencije 1995., kada su Pacersi i Knicksi bili jedan protiv drugoga, kada su Pacersi zaostajali za Knicksima šest poena razlike. I sa 18.7 sekundi do kraja utakmice, Pacersi su bili mrtvi od strane regularsa, no Miller je prekinuo rutinu, prvo gađao tricu, a zatim prekinuo loptu iz ruke Knicksa pred golom za pogodak iz daljine, kada su Pacersi bili iznenađeni izjednačenjem rezultata. Nakon remija 105-105, Pacersi su faulirao, Knicksi promašili dva slobodna bacanja, Miller je dobio odbijanac i natjerao Knickse na prekršaj, pogodio je oba slobodna bacanja, a onda su Knicksi izgubili, a Pacersi su pobijedili protivnika Millera za dva poena..9 sekundi i 8 minuta nije zadnjih 8.9 sekundi utrke...
Osim toga, u 4. utakmici finala Istočne konferencije 1998. godine Miller je u posljednjoj minuti odgurnuo Jordana, a Miller pogodio tricu s 0,7 sekundi prije kraja kako bi Pacerse stavio na stražnju nogu.

Miller je nakon gola plesao kao dijete.

S 0,4 sekunde zaostatka iz igre, trica Michaela Jordana (MJ) izvukla je loptu iz okvira.